Masz pytanie? Skontaktuj się! Wyjaśnimy wszystkie kwestie…

Serwis Klimatyzacji

Klimatyzacja należy dziś do standardowego wyposażenia samochodu. Bez niej przebywanie w pojeździe porą wiosenno-letnią byłoby zbyt uciążliwe, a nawet zwiększałoby ryzyko wypadków. Z tego względu w razie wystąpienia problemów z systemem należy znaleźć profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej. Artmech posiada rozbudowany, specjalistyczny warsztat, w którym możemy przeprowadzić nawet najbardziej skomplikowane naprawy. Oferujemy ponadto inne usługi w ramach serwisu!

 

Wszystko o serwisie klimatyzacji samochodowej

Klimatyzator składa się z wielu elementów, a każdy z nich może uszkodzić się nawet w ramach naturalnej eksploatacji. Wiele zależy od marki urządzenia oraz sposobu jej wykorzystywania. Do najczęstszych problemów z klimatyzacją należy nieszczelność. W jej wyniku może dojść do wycieku płynu chłodniczego, a nawet oleju smarującego kompresor. To prosta droga do awarii kompresora, dlatego za naprawę klimatyzacji należy wziąć się natychmiastowo. Szczelność systemu badamy przy pomocy barwnika UV.

Innym istotnym problemem jest uszkodzenie chłodnicy klimatyzacji lub jej korozja. Nawet drobna kolizja może zniszczyć chłodnicę. Nasi fachowcy dokładają wszelkich starań, żeby odratować części klimatyzatora w taki sposób, aby były one zdatne do użytkowania przez kolejne lata. Niestety nie zawsze da się dokonać nieinwazyjnej naprawy klimatyzacji. W ostateczności oferujemy wymianę elementów na nowe.

Czysta klimatyzacja nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Jednak nieregularnie serwisowany system może przysporzyć wielu dolegliwości – od bólu głowy, aż po utratę koncentracji. W związku z tym czyszczenie klimatyzacji jest obowiązkiem każdego odpowiedzialnego kierowcy.

„Klima” wytwarza dużo wilgoci, która przedostaje się przez kanały wentylacyjne. W takich warunkach grzyby oraz bakterie rozwijają się całkiem szybko. Dezynfekcja klimatyzacji ze wszelkich drobnoustrojów opiera się na kilku sprawdzonych sposobach. Korzystamy m.in. z:

  1. Metody piankowej, która jest najtańszym rozwiązaniem. Piankę (w formie aerozolu) rozprowadza się dokładnie z użyciem elastycznego przewodu. Doświadczeni mechanicy poradzą sobie z tym zadaniem szybko i precyzyjnie.
  2. Odgrzybiania chemicznego. Przy pomocy rurki skraplacza doprowadza się do wnętrza parę ze środkami dezynfekującymi. Chemia skutecznie eliminuje siedliska grzybów oraz zarazków. Po takim odgrzybianiu klimatyzacji włączamy jeszcze na kilka minut klimatyzację, aby pozbyć się pary.
  3. Metody ultradźwiękowej. Stosujemy preparaty, które są przystawalne z rozpylaniem ultradźwiękowym o średniej częstotliwości 1,7 Hz. Dzięki temu płyn przeistacza się w mgiełkę, a ta dociera nawet do najgłębszych zakamarków klimatyzacji.

Najnowocześniejszym sposobem dezynfekcji klimatyzacji jest ozonowanie. Główna zaleta tej metody to brak konieczności użycia jakichkolwiek środków chemicznych. Oznacza to, że ozonowanie klimatyzacji nie pozostawia po sobie żadnych sztucznych zapachów, które mogą utrzymywać się przez pewien czas po pozostałych sposobach oczyszczania.

Na dodatek ozon charakteryzuje się silnymi właściwościami odkażającymi. Jest 50-krotnie skuteczniejszy od chloru. Usuwa wszystkie grzyby, bakterie i zarazki, a nawet drobne zanieczyszczenia w postaci kurzu. Eliminuje też nieprzyjemne zapachy. Dzięki gazowemu stanowi skupienia dociera dosłownie wszędzie. Po ozonowaniu klimatyzacji wystarczy wywietrzyć samochód. To rozwiązanie nie tylko całkowicie bezpieczne dla ludzi, ale również ekologiczne – ozon jest gazem nietrwałym i bardzo szybko ulega rozpadowi. Oferujemy serwis klimatyzacji Włocławek.

Nabijanie klimatyzacji to nic innego jak przywrócenie jej do pełnej sprawności. Czynnik chłodzący, który nie jest odpowiednio nabity, doprowadza do groźnego wycieku. Przez nieszczelności dostaje się do niego również wilgoć. To wszystko może spowodować awarię, a w najgorszym przypadku nawet całkowicie zniszczyć system. Wtedy nie pozostaje nic innego jak wymiana klimatyzacji.

Wyciek lokalizujemy z pomocą specjalnych kontrastów, które dodaje się do czynnika chłodzącego. Korzystamy też z testera podłączanego do gniazda diagnostycznego. W ten sposób zdobywamy informacje niezbędne do nabijania klimatyzacji.

Napełnienie klimatyzacji wykonywane jest przez specjalistyczne stacje. Proces trwa zazwyczaj około godziny. To w pełni zautomatyzowany sposób na uzupełnienie czynnika chłodzącego.

Aby uniknąć problemów związanych z eksploatacją „klimy”, należy systematycznie korzystać z usług warsztatów. To jedyny sposób na poprawne funkcjonowanie systemu. Zaniedbana klimatyzacja stanowi zagrożenie dla zdrowia kierowców oraz pasażerów. Nie mniej istotny jest fakt wystąpienia kosztownych awarii. Przyjmuje się, że konserwacja klimatyzacji samochodowej powinna odbywać się przynajmniej raz w roku, najlepiej przed rozpoczęciem lata. To absolutne minimum. Kierowcy zainteresowani utrzymaniem urządzenia w jak najlepszym stanie powinni odwiedzić warsztat 2 razy do roku, przed rozpoczęciem sezonu oraz po jego zakończeniu. Trzeba pamiętać, że z klimatyzacji korzysta się także zimą.

Warsztat samochodowy Artmech oferuje konkurencyjnie niskie ceny, możliwe do osiągnięcia dzięki indywidualnej wycenie. Nasi klienci płacą wyłącznie za niezbędne naprawy lub przeglądy. Jeśli chodzi o serwis klimatyzacji cennik Artmech powinien więc zwrócić uwagę klientów. Obliczanie kosztu napraw, dezynfekcji czy nabijania klimatyzacji polega na określeniu czasu, narzędzi oraz środków potrzebnych do poprawnego przeprowadzenia procesu. Oznacza to, że klienci warsztatu nie przepłacają za niepotrzebne usługi!

Sprawna klimatyzacja jest ważnym elementem komfortu podczas jazdy

Zachęcamy do skorzystania z naszego serwisu klimatyzacji samochodowej. Gwarantujemy kompleksową obsługę, atrakcyjne ceny oraz profesjonalne podejście. Więcej informacji na temat usługi udzielamy podczas kontaktu telefonicznego lub mailowego. Z przyjemnością odpowiemy na każde pytania i rozwiejemy wątpliwości dotyczące konserwacji klimatyzacji samochodowej Włocławek.