Masz pytanie? Skontaktuj się! Wyjaśnimy wszystkie kwestie…

Jeśli uległeś wypadkowi nie z Twojej winy, na czas naprawy Twojego samochodu przysługuje Ci Auto Zastępcze z OC Sprawcy. Koszty auta zastępczego w całości ponosi sprawca.

Wystarczy zadzwonić , a my zajmiemy się wszystkim!

  • Bezgotówkowo – bez zaliczki i bez kaucji
  • Bez ukrytych opłat – nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów
  • Bez limitu kilometrów – nie jesteś ograniczany w użyciu auta
  • Bez ograniczeń destynacji – auto używasz na terenie Polski oraz całej Europy

Zadzwoń i zarezerwuj auto zastępcze!

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Jest to auto otrzymywane w zastępstwie Twojego auta, które uległo wypadkowi spowodowanemu nie z Twojej winy – wszelkie koszty zastępczego auta pokrywane są z polisy OC sprawcy wypadku.

Auto zastępcze z OC sprawcy przysługuje każdemu, kto uległ wypadkowi nie z własnej winy.

Auto zastępcze z OC sprawcy przysługuje bez względu na to, czy wypadkowi uległ samochód prywatny, czy firmowy. Auto takie przysługuje każdemu, kto uległ wypadkowi nie z własnej winy. Możesz u nas uzyskać auto z oc sprawcy Warszawa.

Auto możesz użytkować od dnia wypadku do momentu zakończenia naprawy powypadkowej Twojego samochodu, bądź – w przypadku szkody całkowitej – do dnia otrzymania zwrotu pieniędzy za ową szkodę.

Kwalifikacja poniesionej szkody wynika z definicji zawartej w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Zgodnie z nią, szkoda częściowa umożliwia naprawę auta, a koszt renowacji nie przekracza 100% wartości pojazdu. Czy w takiej sytuacji przysługuje kierowcy samochód zastępczy na czas naprawy? Jak najbardziej. Co ważne, nie dotyczy to tylko okresu, w którym pojazd przebywa w warsztacie. Sama naprawa może trwać bardzo krótko, ale do tego należy doliczyć czas oczekiwania na przyjęcie samochodu do serwisu, skompletowania potrzebnych części (niektóre należy specjalnie zamówić) oraz obliczania kosztorysu (zdarza się, że ostateczna kwota jest możliwa do stwierdzenia dopiero po zakończeniu wszystkich czynności. Na dodatek należy doliczyć czas potrzebny do odbioru. Auto zastępcze z OC sprawcy przysługuje więc dłużej, niż wynikałoby to z samych czynności naprawczych. Nasza firma dokłada wszelkich starań, aby ubezpieczyciele sprawców wypadków nie odmawiali poszkodowanym tego prawa.

O szkodzie całkowitej mówi się wtedy, gdy pojazdu nie da się przywrócić do pierwotnego (sprzed wypadku) stanu lub gdy naprawa przekracza 100% jego wartości. Dotyczy to również sytuacji, w których renowacja mogłaby przysporzyć zbyt wiele problemów – nie tylko finansowych. Uchwała Sądu Najwyższego z 22 listopada 2013 roku jednoznacznie stwierdza, że pojazd zastępczy z OC sprawcy wypadku należy się poszkodowanemu aż do momentu, w którym będzie on miał możliwość nabycia nowego samochodu. W praktyce oznacza to najczęściej dzień otrzymania odszkodowania. Rzeczywistość potrafi jednak zaskoczyć i wypłata należności nie zawsze pozwala na natychmiastowe kupno. Dlatego auto zastępcze po wypadku może być użytkowane przez dłuższy czas, jeśli tylko zostanie to odpowiednio uzasadnione. Jako profesjonaliści dbamy o to, aby nasi klienci mogli eksploatować auto zastępcze również w usprawiedliwionych przypadkach. Ubezpieczyciele dążą do tego, aby skrócić czas wypłacania pieniędzy na utrzymanie pojazdu, więc przyjmujemy na siebie obowiązki negocjacji z nimi. Solidne podstawy gwarantują niemal wydłużenie możliwości korzystania z auta.

Przez długi czas zastępcze pojazdy przyznawano prawie wyłącznie kierowcom, którzy korzystali z nich w celach prowadzenia działalności gospodarczej. Tylko to uznawano bez wątpliwości jako pokrycie kosztów następstw szkody. Osoby bez narzędzi pracy (w tym przypadku samochodu) były narażone na dalsze nieprzyjemności. A co z właścicielami prywatnych aut? Ubezpieczyciele zasłaniali się możliwością korzystania przez poszkodowanych z komunikacji zbiorowej, co wedle ich interpretacji eliminowało konieczność opłacania auta zastępczego. W tej kwestii pozostawało wiele wątpliwości, które rozwiało orzeczenie Sądu Najwyższego dopiero w 2011 roku. Od tego momentu każdy może ubiegać się o samochody zastępcze z OC sprawcy, niezależnie od tego, czy prowadzi przedsiębiorstwo, czy jest indywidualnym użytkownikiem auta.

Zgłaszając się do nas, zyskujesz pewność otrzymania pojazdu w jak najkrótszym czasie. Na dodatek nie musisz martwić się spełnianiem szeregu formalności. Zajmujemy się wszystkimi procedurami. Wynajem auta zastępczego z OC sprawcy wymaga:

– zgłoszenia szkody do ubezpieczenia,

– otrzymania potwierdzenia zgłoszenia,

– podania numeru szkody, który nadaje firma ubezpieczeniowa,

– skanu oświadczenia sprawcy lub jego numer polisy oraz numer rejestracyjny,

– zgody na użytkowanie pojazdu (wyłącznie w przypadku leasingu).

Obowiązki przyjmujemy na siebie, aby nasi klienci mogli otrzymać auto zastępcze niemal natychmiast po zgłoszeniu.

Do głównych atutów Artmech należy rozbudowana flota samochodów na wynajem. Można je wykorzystać jako pojazdy zastępcze z OC. Posiadamy auta osobowe różnych marek (m.in. Renault, Dacia, Citroen, Ford, Opel, Peugeot, Fiat, Mercedes), a także samochody specjalistyczne, takie jak lawety, busy z plandeką czy brygadierki. Wszystkie są regularnie serwisowane i przystosowane do długich podróży. W ten sposób możemy zagwarantować wysokiej klasy, dobrze wyglądający i bezpieczny pojazd zastępczy z OC.

Czy ubezpieczyciel ma prawo odmówić wynajmu auta zastępczego?

Zdarza się, że ubezpieczalnia nie zwraca pieniędzy za wynajem lub pokrywa koszty w pewnej części. Dotyczy to przede wszystkim przypadków, gdy samochód zastępczy jest wyższej klasy niż ten, który uległ szkodzie. Należy wybierać więc pojazdy z tego samego segmentu lub mniejszego. Ubezpieczyciel ma prawo pokryć koszty wyłącznie do kwoty, w jakiej zmieściłby się wynajem samochodu tej samej klasy. Z odmową można się spotkać także w sytuacji posiadania innego pojazdu, jeśli tylko można z niego korzystać podczas napraw.

Duże znaczenie ma również cena wypożyczenia auta zastępczego z OC sprawcy. Powinna ona mieścić się w przeciętnej, lokalnej stawce wynajmu. Jeśli jest zawyżona, to ubezpieczyciel i w tym przypadku opłaci jedynie część kosztów. Artmech oferuje atrakcyjne ceny wynajmu, dlatego ubezpieczyciele nie stawiają dodatkowych warunków użytkowania pojazdów. Warto w związku z tym skorzystać z naszej oferty. Możesz u nas uzyskać auto zastępcze z oc sprawcy Łódź.

Wystarczy zadzwonić pod nasz numer 733-560-444, my zajmiemy się wszystkimi formalnościami abyś otrzymał auto zastępcze natychmiastowo. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, a także pomożemy w wyborze konkretnego modelu samochodu. Nasi przedstawiciele posiadają wieloletnie doświadczenie w branży, dzięki czemu otrzymasz fachowe doradztwo. Jeśli miałeś wypadek i oczekujesz, że wynajem auta zastępczego z OC sprawcy przebiegnie bezproblemowo, to nie zwlekaj – czekamy na kontakt!

Pomoc online

Artur Pyszkowski

+48 733 560 444

Piotr Pyszkowski

+48 605 581 666

Fachowe doradztwo

Nasi pracownicy to wykwalifikowana grupa specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

Sprawdzone samochody

Każdy samochód dostępny w naszej ofercie jest przystosowany do bezpiecznej podróży

Bezpłatna rezerwacja online

Składając zamówienie online nie ponosisz żadnych kosztów. Możesz odwołać auto do 24 godzin.

Bogata flota aut

W naszej ofercie na pewno znajdziesz coś dla siebie. Posiadamy auta na różne okoliczności.

Samochód, który uległ wypadkowi – nawet drobnej stłuczce – musi zostać oddany do warsztatu na przegląd oraz niezbędne naprawy. To uciążliwe zwłaszcza dla osób na co dzień dojeżdżających do pracy. Z tego względu kierowcom, którzy ulegli wypadkowi nie ze swojej winy, przysługuje samochód zastępczy z OC sprawcy. Dzięki pomocy naszej firmy proces przyznawania pojazdu staje się szybki, bezproblemowy i – co najważniejsze – skuteczny.